ÉAOP -2.1.1/B/2f-2009-00012 “Öko és víziturizmus fejlesztése a Közép-Tisza mentén

Pályázat

ÉAOP-2.1.1/B-2f-2009-0012

„Öko és víziturizmus fejlesztése a Közép-Tisza mentén”
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

A kedvezményezett neve: Nagykörű Község Önkormányzata
Székhely: 5065 Nagykörű, Május 1. út 1.

Közreműködő szervezet neve: ÉARFÜ Észak-Alföldi Regionális Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: ÉARFÜ Nonprofit Kft. ROP Közreműködő Szervezet
4025 Debrecen, Széchenyi utca 31. www.eszakalfold.hu

A projekt összköltsége: 301.336.732.-Ft
A támogatás összege: 192.596.541.-Ft
A támogatás mértéke a projekt elszámolható költségének 64 %-a

A projekt időtartama: 2010. 02. 20.- 2013.02.21.

A pályázat bemutatása

A település célja az ökotérség megvalósítása, mely a fenntartható gazdálkodás, környezet és társadalom összhangjára épül. A falu gazdaságfejlesztési iránya a fenntartható gazdálkodás megalapozása. A település számára stratégiai fontosságú a természeti környezet megóvása, ezért évek óta együttműködik a természetvédelmi civil szervezetekkel, és velők közösen valósítja meg környezetvédelmi programjait.

A tiszai vízi turizmusnak jelenleg is fontos állomása a falu, így stratégiai jelentőségű, hogy a vízi úton érkező vendégeket fogadni tudja és számukra megfelelő színvonalú szolgáltatásokat tudjon nyújtani. Jelenleg a vízi turizmus, csak mint átmenő forgalom jelenik meg a településen, mivel nincs olyan fogadóközpont, mely további programokkal, akár több napra is a településen tarthatná a vendégeket. A mikrotérség számára elengedhetetlenül fontos, hogy a különböző turiszikai ágakat megfelelően összefogja, a szolgáltatások minőségét javítsa, és létrehozzon egy olyan látogatóközpontot, mely képes s vendégek megfelelő színvonalú fogadására és saját maga is turisztikai attrakciót jelent.

A projekt során létrejött egy 46 kishajó befogadására és kiszolgálására alkalmas kikötő, valamint egy 293,4 m2 nagyságú látogatóközpont az érkező turisták fogadására, a térségben történő tartózkodásuk szervezésére, valamint a helyi értékek, a fenntarthatósághoz kapcsolódó ismeretek bemutatására.

Olvashat a pályázatról a www.nagykoru.hu/Önk.pályázatai link alatt.